Příjem žádostí v NZÚ Light opět spuštěn

Dnes, 7. ledna 2024, byl opět spuštěn příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám LIGHT, ve které mohou o zálohovou dotaci ve výši až 240 tisíc korun kromě seniorů, příjemců invalidního důchodu a příspěvku na bydlení, nově žádat i domácnosti pobírající přídavky na děti.

Aleš Hradecký, předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky, řekl: „Fotovoltaický ohřev vody je jednoznačně v některých případech dobré řešení. Ze zkušeností víme, že například pro domácnosti seniorů, rodičů, co jsou doma s dětmi a všech, co jsou přes den doma, má vedle výroby teplé vody větší smysl instalace i na dodávku elektřiny pro domácnost.” Pokud střecha technicky umožňuje montáž solární elektrárny, mohou domácnosti elektřinou vyrobenou ve střešní fotovoltaice pokrýt klidně i polovinu a víc své spotřeby, záleží na velikosti a orientaci střechy domu.

Podrobné podmínky NZÚ Light, formuláře požadovaných zpráv a potvrzení i příručky k jednotlivým opatřením a spotřebitelská desatera najdou zájemci na webu novazelenausporam.cz

Prezentaci z dnešní tiskové konference najdete na webu MŽP

2024-01-17T15:43:55+00:00 17.Led, 2024|