Program Nová zelená úsporám bude po prázdninové přestávce pokračovat

Příjem žádostí ve stávající Nové zelené úsporám bude ukončen 30. června 2023. Příjem žádostí v nové etapě programu začne opět v září 2023. Dotační „prázdniny“ se budou týkat pouze příjmu žádostí. Administrace již přijatých žádostí, dokládání realizace úsporných opatření i vyplácení finančních prostředků, stejně jako příjem žádostí v NZÚ Light, budou pokračovat i v letních měsících bez přerušení.

MŽP již zveřejnilo podmínky dotací v nové etapě programu Nová zelená úsporám, které budou platit od září tohoto roku. Podpora úsporných opatření bude výhodnější a zmírní se nároky při administraci žádostí. Jediná výraznější změna nastane od září v příspěvcích na projektovou dokumentaci (ruší se) a dobíječky.(bude snížena).

Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR, v tiskové zprávě zmiňuje, že se na ministerstvu setkávají “s nekalými praktikami některých realizačních firem, které tlačí zájemce o fotovoltaiku k urychlenému uzavření smlouvy pod pohrůžkou, že od září už nebudou tak výhodné dotační podmínky. Není to pravda.” 

Představenstvo cechu důrazně připomíná, že toto jednání není v souladu s etickým kodexem cechu.

2023-06-14T13:20:45+00:00 14.Čvn, 2023|